Strefa Partnera i jej możliwości

1. W sklepie C.I kupiłem/am smycz z identyfikatorem, czy mogę skorzystać z gotowego szablonu do wydruku etykiety z imieniem?

Tak, przygotowaliśmy szablon dzięki, któremu możliwe jest przygotowanie etykiety z imieniem, zgodnej z wymiarami zakupionego identyfikatora. 

Szablon możesz pobrać tutaj "Identyfikator - szablon"

2. Chciałbym zarejestrować nowego Partnera a nie zawsze mam dostęp do systemu on-line. Czy mogę skorzystać z gotowego druku w celu zebrania kontaktów i umówienia późniejszego terminu na rejestrację konta?

Tak, przygotowaliśmy gotowy wniosek dzięki, któremu Partner może zebrać potrzebne informacje o potencjalnym Partnerze lub Kliencie w celu późniejszej rejestracji.  Wniosek możesz pobrac tutaj "Wniosek o przyjęcie do C.I"

3. Czy mogę przygotować wizytówki korzystając z gotowego projektu?

Tak, Partner może przygotować wizytówki korzystając z gotowego szablonu. Dane Partnera zostaną uzupełnione automatycznie. 

Szablon wizytówek możesz pobrać tutaj "Wizytówki"

Wizytówki Partner zamawia i drukuje we własnym zakresie. 


4. Co to jest Autoship i jak z niego korzystać?

Dokładną informację  znajdziesz  tutaj "Jak korzystać z opcji automatyczna wysyłka - Autoship"

5. W szczegółach OR widzę punkty POTENCJALNE I ROZLICZONE. Czym się różnią?

Dokładną informację dotyczącą różnicy pomiędzy punktami potencjalnymi a rozliczonymi znajdziesz tutaj  PZ - "rozliczone a potencjalne" (do pobrania)

6. Czy mogę moje zamówienie połączyć z paczką innego Partnera?

Tak jest to możliwe. Szczegółową instrukcję jak złożyć zamówienie łączone znajdziesz tutaj  "Jak złożyć zamówienie łączone" (do pobrania)

7. W jaki sposób system nalicza moją aktywność?

Zasady naliczania aktywności wraz z przykładem obrazkowym znajdziesz tutaj - "Nowe zasady naliczania aktywności" ( do pobrania)

8. Ile zapłacę za wysłanie paczki?

Pełną tabelę opłat spedycyjnych znajdziesz tutaj  "Tabela opłat spedycyjnych" - (do pobrania)

9. Jak i gdzie mogę sprawdziś status przesyłki?

Losy przesyłek można sprawdzić po zalogowaniu na swoje konto, po wejściu w zakładkę ROZLICZENIA > HISTORIA ZAMÓWIEŃ, po kliknięciu w kod zamówienia otworzy się okno, gdzie w prawym, górnym rogu znajdziemy odnośnik do sprawdzenia statusu paczki u przewoźnika.  W tym samym miejscu znajdziesz numer przesyłki. Jeśli paczka została wydana już kurierowi do doręczenia, można wówczas na stronie przewoźnika wygenerować numer kontaktowy do kuriera. 

10. Jaka firma kurierska dostarczy mi paczkę?

Dostawa do wszystkich Państw, które obecnie obsługujemy realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. 

11. Ile mam czasu na połączenie zamówień?

Zamówienia należy połączyć w ciągu 8 godzin, licząc od momentu złożenia zamówienia „pilota”. Szczegółową informacją znajdziesz tutaj "Jak złożyć zamówienie łączone?" (do pobrania)

12. Nie dokonałam zakupu w odpowiednim czasie i system zmienił mi status na Klient. Jak ponownie zmienić status na Partner?

Opcja  zmiany statusu dostępna jest w zakładce Strefa Partnera > Zmień status na Partner. 

Dokładna instrukcja zmiany statusu dostępna jest w zakładce Informacje > > Baza wiedzy > Przewodniki > Jak zmienić status z Klienta na Partner?

Instrukcja - Zmiana statusu z Klienta na Partnera ( do pobrania )

13. Czy aby otrzymać marżę od zakupów Klienta muszę być aktywny?

Nie, wystarczy być Partnerem

14. Jak będzie wyglądać cennik w przypadku sprzedaży w innych krajach? Jak będą wyglądać punkty i ich przeliczanie?

Wartość punktowa produktów  we wszystkich krajach   jest taka sama. Ceny podane zostaną w walucie kraju, z którego dany Partner pochodzi. Dla przykładu jeżeli zarejestruje się Partner z Irlandii po wejściu na stronę wyświetli się cennik w EUR, dla Partnera z Anglii wyświetlą się ceny w GBP i tak dla każdego kraju w Unii. Obecnie prowadzimy sprzedaż w  pięciu walutach. Strefa Polska – PLN, Strefa Bułgaria – BGN, Strefa Wielka Brytania – GBP, Czechy – CZK, All other countries (pozostałe, które obsługujemy w UE) – EUR

Cennik możesz pobrac tutaj "Cennik"

15. Jestem Partnerem zarejestrowanym w Polsce, chcę zamówić paczkę do Niemiec jak to zrobić?

Partner zarejestrowany w Polsce obsługiwany jest w strefie PLN, aby dokonać zamówienia z wysyłką do Niemiec  należy zmienić strefę na Euro. Strefę zmieniamy przez wejście w zakładkę Strefa Partnera  >  Edycja Danych. Zmieniamy  adres zameldowania z polskiego na niemiecki. Po zapisaniu zmian konieczne jest wylogowanie. Po ponownym zalogowaniu możliwe będzie zamówienie paczki do Niemiec. Jeżeli kolejną paczkę będziemy chcieli skierować do Polski, konieczne będzie dokonanie zmiany adresu na polski.  Podobnie postępujemy w przypadku gdy chcemy zamówić paczkę,  do kraju innego niż te przypisane do strefy, w której Partner jest zarejestrowany.

Jeżeli sprawa dotyczy krajów obsługiwanych w jednej strefie wystarczy zmiana adresu do wysyłki. 

Np. Hiszpania i Grecja obsługiwane są w jednej strefie All Other Countries więc wystarczy zmiana adresu do wysyłki.

Osobnymi strefami w C.I są; Polska, Czechy, Niemcy, Austria, Bułgaria, Włochy, Wielka Brytania, pozostałe kraje jakie obsługujemy należą do jednej strefy All Other Countries.


16. Jaki jest wymóg kwalifikacyjny do otrzymania nadprowizji.

Wymogiem kwalifikacyjnym poza aktywnością własną oraz obrotami na odpowiednim poziomie ( min.200 PZ po słabszej stronie drzewa ) jest posiadanie dwóch aktywnych, bezpośrednio wprowadzonych Partnerów, po jednym z każdej ze stron Drzewa Nadprowizji . 

17. Czy można połączyć sklep we własnej domenie ze sklepem w domenie C.I?

Jeżeli Partner posiada sklep we własnej domenie będzie mógł w nim umieścić informację dotyczącą sklepu w domenie C.I wraz z przekierowaniem. Nigdy odwrotnie

18. Czy produkty Colway International będą mogły się pojawiać w sprzedaży poza sklepami Colway International ? Np. Allegro, OLX, portale aukcyjne, inne sklepy z kosmetykami czy inne sklepy internetowe? Jeśli tak to czy będzie jakaś polityka cenowa np pokazywanie cen detalicznych? Czy możliwa będzie sytuacja że ktoś kupuje z rabatem 40% a na Allegro wystawia z rabatem 35%?

Istotą marketingu sieciowego jest bezpośrednie polecanie produktów oraz budowanie sieci dystrybucyjnej. Marketing Partnerski Colway International to synergia rdzennych wartości, które czynią MLM biznesem unikalnym i wiarygodnym (własne historie), z nowoczesnymi narzędziami e-commerce. Uprawiamy marketing rekomendacyjny, który swoją siłę czerpie z ludzkich doświadczeń osób, które są autentycznymi użytkownikami naszych produktów. Jak pokazuje nam doświadczenie, narzędzia e-commerce stanowią doskonałe wsparcie w tej działalności.

Założenie biznesu Colway International jest następujące: to właśnie Wasze indywidualne sklepy internetowe powinny być przez Was promowane, a nie konta na Allegro bądź w innych serwisach aukcyjnych. Nie popieramy również odsprzedaży produktów poprzez własne sklepy internetowe!  Wiem, że to rozumiecie, bo wielu z Was w codziennej pracy promuje właściwy sposób rozwoju biznesu we współpracy z Colway International.

Niestety, każde dobre rozwiązania rodzą również patologie! Zależy mi na tym, żeby polityka Colway International dotycząca działania w Internecie była jasna i przejrzysta. Dlatego chcę doprecyzować:

Colway International nie wspierał w przeszłości i nie będzie wspierał ludzi, którzy promują w Internecie inne metody zamawiania naszych produktów, niż przez narzędzia, które oferujemy w ramach konta Partnera. Nie będziemy tolerowali odsprzedaży towaru w Internecie, a w pierwszej kolejności przywilejów (o których była mowa w newsletterze), pozbawimy osoby, które sprzedają towar w cenach niższych niż oficjalnie obowiązujące w danym Okresie Rozliczeniowym. 

Jedyną sytuacją, którą jest dla mnie tolerowalna, jest przypadek, kiedy Partner sprzedaje własnemu Klientowi Zarejestrowanemu kosmetyki i suplementy przez swoje internetowe kanały z 10-procentową zniżką przysługującą mu zgodnie z naszym Planem Finansowym, lub przekierowuje Klienta do swojego sklepu założonego na naszej platformie! 

W celu weryfikacji działalności w Internecie powołaliśmy specjalną komisję, która w sposób bezwzględny rozprawi się z każdym łamiącym regulamin współpracy z Colway International.

Bernard Jastrzębski

Prezes Zarządu Colway International 


19. Jak wygląda rejestracja nowego Partnera z kraju innego niż Polska?

Rejestracja Partnerów dla każdego Państwa Unii Europejskiej będzie wyglądała tak samo. Aby założyć konto osoba zainteresowana będzie musiała podać imię, nazwisko, datę urodzenia  oraz unikalny adres e-mail.

20. Jeśli kilka osób zaprasza mnie ze swoich linków, to do którego system mnie przypisze? Do pierwszego? Do tego, który wybiorę?

Zaproszenie, jak sama nazwa wskazuje, daje Ci wybór. Możesz je przyjąć lub odrzucić. Jeżeli otrzymane zaproszenia pochodzą od kilku, kilkunastu osób, masz wybór dopóty, dopóki żadnego z nich nie przyjmiesz. To Ty decydujesz, który z unikalnych linków „klikniesz”. Po zaakceptowaniu zaproszenia i rejestracji , zostaniesz przypisany  konkretnemu PARTNEROWI.

21. Czy Partner ma zawsze zniżkę 40 %
Utrzymanie zniżki 40 % uzależnione jest obecnie od aktywności Partnera. Partner może utracić prawo do zniżki 40 % w sytuacji kiedy utraci aktywność i przez kolejne 12 tygodni nie złoży zamówienia za min 50 PZ.

Partner w przypadku braku aktywności przez 12 tygodni "spada" do rangi Member. Member ma prawo do zakupów z 25 % rabatem.  Member powraca automatycznie  do rangi Partner w momencie kiedy historyczna wartość jego zakupów lub zakupów grupy ( liczona od momentu spadku)  osiągnie poziom 150 PZ.


22. RANGA PŁATNA i RANGA POSIADANA – kiedy i jak system aktualizuje nasze rangi?

Skoro mówimy o awansach, warto przypomnieć w jaki sposób system zalicza awans na rangę i czym różni się RANGA PŁATNA od RANGI POSIADANEJ? 

Zacznijmy od tej pierwszej: RANGA PŁATNA stanowi podstawę do naliczenia prowizji w bieżącym okresie rozliczeniowym. System zawsze ustala rangę płatną w oparciu o wyniki jakie osiągnął Partner wraz z całą swoją grupą, w bieżącym okresie rozliczeniowym oraz trzech zamkniętych OR, licząc wstecz od okresu, w którym aktualnie się znajdujemy.

Na przykład w 5 okresie rozliczeniowym, dodajemy obroty aktualne oraz z 3 zamkniętych już OR. Czyli: 5 OR+ 4 OR+ 3 OR + 2 OR. Podobnie system sprawdza, czy spełniony został warunek strukturalny, tzn. Czy dana osoba posiada określoną w planie finansowym ilość Partnerów w randze potrzebnej do uznania awansu.

Pamiętajcie również, że do uznania rangi wymagana jest AKTYWNOŚĆ! RANGA POSIADANA uznawana jest 14 dni po zakończeniu okresu, w którym Partner osiągnął awans. Zatem wyniki z 4 OR zostaną uznane po zakończeniu 6 OR. Dokładniej mówiąc dana ranga widoczna będzie w Strefie Partnera od początku 7 OR.Wielu z Was zaskoczył fakt, iż w 4 OR posiadaliście wysoką rangę płatną np. DIRECTOR, a na początku 5 OR ta ranga zmieniła się na PARTNER. Najczęściej jest to związane z utratą AKTYWNOŚCI na koncie. Zdarza się, że często zaraz po dokonaniu zakupu na minimum 50 PZ, wraca Wam ranga płatna z poprzedniego okresu.

23. Czy okres aktywności dla wszystkich Partnerów jest taki sam, czy zaczyna się różnie?

AKTYWNOŚĆ dla każdego PARTNERA liczona jest indywidualnie z chwilą złożenia przez niego zamówienia na  50 PZ, lub kilku zamówień, których suma jest równa lub większa niż 50 PZ w jednym OR. AKTYWNOŚĆ trwa przez cztery kolejne OR /BIEŻĄCY+ TRZY KOLEJNE/. Zatem dla każdego z PARTNERÓW, AKTYWNOŚĆ zaczyna się i kończy inaczej.

24. Nie otrzymałem linku aktywacyjnego. Jak mam aktywować swoje konto?

W przypadku braku linku aktywacyjnego możemy skorzystać z opcji „Twoje konto jest nieaktywne? i wysłać link samodzielnie. Aby to zrobić należy wejść w  zakładkę Zaloguj . Pod polami do logowania klikamy w opcję „Twoje konto jest nieaktywne?” Po podaniu adresu e-mail przypisanego do konta, system wyśle ponownie link aktywacyjny. Przypominamy, że linki często „wpadają” do folderów SPAM, inne, społeczności, oferty, ogólne. Prosimy sprawdzić wszystkie foldery w celu odnalezienia wiadomości z linkiem.

25. Mam problem z logowaniem. Co jest tego przyczyną?

Powodem niepowodzenia podczas logowania mogą być błędnie wpisane hasło lub login.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy wpisywane dane są poprawne. W przypadku kiedy login jest zgodny a np. hasło jest wpisywane błędnie bądź tego hasła nie pamiętamy należy skorzystać z opcji „ Nie pamiętasz hasła. Opcja dostępna jest po wejściu w Menu – Zaloguj , dalej pod polami do logowania. „Nie pamiętasz hasła”. Po podaniu adresu e-mail przypisanego do konta, system wyśle link do zresetowania hasła. Po ustanowieniu nowego hasła logowanie będzie możliwe.

26. Jaki będzie adres sklepu partnera? Czy to będzie subdomena? Np: www.nazwa.colwayinternational.pl ? Jeśli tak to jak będą przyznawane subdomeny?
www.wybrananazwa.colwayinternational.com 

Loginem nie mogą być  zwroty/określenia obraźliwe, wulgarne lub inne, które zastrzeżemy np. Kolagen.

27. Czy będzie możliwość zintegrowania sklepu z domeny Colway International z własnym?
Nie będzie możliwości zintegrowania ze sklepem we własnej domenie.
28. Jaki będzie identyfikator w systemie? Jeśli e-mail, to czy ta sama osoba może się wpisać w różnych miejscach pod różnymi e-mailami?
System identyfikuje nową osobę, dołączającą do Colway International, poprzez identyfikację w jej adresu e-mail. Jeżeli jest unikalny, system poprosi o podanie unikalnego numeru PESEL lub numeru przypisanego do danego kraju. Następuje proces rejestracji, system „puszcza” dalej. Następnie wpisujesz wymyślony przez Ciebie login. Pamiętaj jednak, że wybór loginu ma znaczenie, gdyż będzie on stanowił pierwszy człon nazwy Twojego Internetowego sklepu. Zadbaj zatem nie tylko o unikalność ID, ale również o prestiż.

Reklamacje

1. Dany produkt powoduje reakcje alergiczną. Co robić?
Reakcja uczuleniowa niestety dotyka pewien promil klientów i nie można temu zapobiec. Niektóre z produktów Colway International (szczególnie linia Natural) posiadają wysokiej jakości, wysoce stężone ekstrakty roślinne, które mogą być naturalnymi alergenami, dlatego też zalecamy przetestowanie tych kosmetyków na fragmencie skóry.

Zgłoszenie wyślij na reklamacje@colwayinternational.com wraz z podaniem numeru zamówienia lub danymi osoby zamawiającej.
2. Paczka dotarła do mnie mocno uszkodzona. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

W takim przypadku należy otworzyć paczkę przy kurierze i sprawdzić stan produktów. Jeśli produkty będą uszkodzone to należy zgłosić kurierowi, że żądamy sporządzenia protokołu, gdzie opisane zostaną ewentualne zniszczenia.

Protokół należy przesłać do działu reklamacji, znacznie to przyspieszy i uprości ewentualną procedurę reklamacyjną.

Zgłoszenie wyślij na reklamacje@colwayinternational.com wraz z podaniem numeru zamówienia lub danymi osoby zamawiającej.


 

3. W przesyłce jest inny produkt, niż ten, który zamawiałem? Co mam zrobić w takiej sytuacji?

W zaistniałej sytuacji wysyłany jest kurier, który przekaże właściwy produkt, odbierając równocześnie produkt wysłany przez pomyłkę.

Prosimy o zapakowanie tego  produktu w kartonik lub dużą kopertę i przekazanie kurierowi.

Zgłoszenie wyślij na reklamacje@colwayinternational.com wraz z podaniem numeru zamówienia lub danymi osoby zamawiającej.


4. W paczce brakuje jednego z produktów. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze, prosimy o dokładne sprawdzenie czy rodzaj produktów i ich ilość na fakturze się zgadzają.

Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie ma tego produktu, przekażemy to zgłoszenie do magazynu. Jeśli zostanie potwierdzony brak zapakowania brakującego produktu, to wysyłamy go do klienta na nasz koszt lub ewentualnie po konsultacji dołączamy do następnego wskazanego zamówienia.

Zgłoszenie wyślij na reklamacje@colwayinternational.com wraz z podaniem numeru zamówienia lub danymi osoby zamawiającej.

Rozliczenia

1. W szczegółach OR widzę punkty POTENCJALNE I ROZLICZONE. Czym się różnią?

Dokładną informację dotyczącą różnicy pomiędzy punktami potencjalnymi a rozliczonymi znajdziesz tutaj  PZ - "rozliczone a potencjalne" (do pobrania)

2. Jak mogę wziąć udział w konkursie, czyli korzystać ze SmartCard?

Dokładna instrukcja przystąpienia do Konkursu dostępna jest w zakładce Informacje > Baza wiedzy > Przewodniki/Samouczki 

W tym miejscu możesz pobrac samoczek "SmartCard - jak korzystać?"

Uwaga! Należy pamiętać, że środki otrzymywane od innych użytkowników nie zostaną przekazane na kartę. Ta forma rozliczenia obejmuje tylko środki zgormadzone przez siebie.

3. Dwa tygodnie temu złożyłam zamówienie, ale nie dokonałam jeszcze przelewu tradycyjnego. Status mojego zamówienia widnieje jako „anulowane”, dlaczego?

Zamówienie zostaje anulowane jeżeli nie zostanie opłacone w ciągu 5 dni. 

4. Złożyłam zamówienie w piątek o godz. 21:00 w 10 OR. Płatność za zamówienie wpłynie do firmy dopiero w poniedziałek. W którym OR zostanie rozliczone moje zamówienie?

Zamówienia rozliczamy zawsze w OR, w którym zostały złożone, nawet jeżeli wpłata wpłynie w terminie poźniejszym. 

5. Do której godziny muszę złożyć zamówienie aby paczka była wysłana tego samego dnia?

Do godziny 13.30

6. Co wpisać w tytule przelewu tradycyjnego za zamówienie?

Numer zamówienia. Jeżeli płatność dokonywana jest za więcej niż jedno zamówienia, prosimy o wpisanie wszystkich numerów zamówień. 

7. Czy mogę samodzielnie anulować złożone zamówienie?

Tak, Partner ma możliwość samodzielnego anulowania zamówień, ale tylko tych o statusie „oczekujące na płatność” i „gotowe do realizacji”. Nie ma możliwości samodzielnego anulowania zamówień zrealizowanych i wysłanych. 

Aby anulować zamówienie należy wejść w zakładkę Rozliczenia > Historia zamówień. Zamówienie anulujesz klikając w czerwony kosz po prawej stronie.


8. Jak często powinienem wystawiać faktury na prowizję?

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą faktura za usługi organizacji sieci sprzedaży, powinna być wystawiona na bieżąco, tj. w ciągu 7 dni po rozliczeniu prowizji. Nie rzadziej niż raz na miesiąc.

9. Jak rozliczyć prowizję poprzez konto innego użytkownika?

Jeśli chcesz aby Twoja prowizja została rozliczona przez innego Użytkownika, możesz tego dokonać poprzez WIRTUALNY PORTFEL. Wejdź w ROZLICZENIA>WIRTUALNY PORTFEL>DODAJ TRANSAKCJĘ. Wybierz : PRZEKAZANIE PUNKTÓW UŻYTKOWNIKOWI, WYBIERZ KWOTĘ i podaj LOGIN UŻYTKOWNIKA.

UŻYTKOWNIK, któremu przekażesz PUNKTY, widzi to zdarzenie w swoim WIRTUALNYM PORTFELU. Aby powyższa została dokończona odbiorca powinien zatwierdzić transakcję, poprzez kliknięcie REALIZUJ TRANSAKCJĘ


10. Jaki powinien być termin płatności na fakturze?

7 dni

11. Na jaki adres wysyłać faktury?

Elektronicznie na rozliczenia@colwayinternational.com

lub

W formie tradycyjnej  na adres korespondencyjny: Colway International SA 84-207 Koleczkowo ul. Hippiczna 2

12. W jakiej formie wysłać fakturę?

Faktura powinna być przesłana do nas w postaci elektronicznej, w formie pliku PDF (faktury przesłane w innym formacie np. Word oraz skany faktur nie będą przyjmowane!) na adres rozliczenia@colwayinternational.com lub oryginał faktury na adres korespondencyjny: Colway International SA 84-207 Koleczkowo ul. Hippiczna 2

13. Co wpisać w treści faktury?

Prowizja za organizację sieci sprzedaży.

14. Jak otrzymać przelew prowizji na swoje konto?

Jeżeli jesteś uprawniony do wystawiania faktur, wybierz opcję: DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA i wypełnij formularz podając dane firmy. Następnie przejdź do MENU>ROZLICZENIA>WIRTUALNY PORTFEL>DODAJ TRANSAKCJĘ. Wybierz: WYPŁATA - DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA, podaj kwotę, którą chcesz wypłacić oraz numer wystawianej faktury. Fakturę wyślij na adres korespondencyjny Colway International S.A  Hippiczna 2, 84-207 Koleczkowo

15. Jak rozliczana jest prowizja jako rabat przy zakupie produktów?

Podczas składania zamówienia, po wybraniu produktów, przechodzisz do koszyka, zatwierdzasz zamówienie, po czym przechodzisz do opcji: DANE ZAMAWIAJĄCEGO. Następnie wybierasz opcję: FORMA PŁATNOŚCI I DOSTAWY- PŁATNOŚĆ Z WIRTUALNEGO PORTFELA – Teraz wybierasz kwotę ze swojej prowizji, którą chcesz wypłacić w postaci RABATU. Może ona stanowić maksymalnie 60% wartości zamawianych produktów handlowych (prowizją nie możemy płacić za materiały reklamowe) Po zatwierdzeniu system pomniejszy Twoje zamówienie o wybraną kwotę.

16. W jaki sposób mogę wybrać sposób rozliczenia swojej prowizji?

Po zalogowaniu się do Strefy Partnera wybierz: ROZLICZENIA >SPOSÓB ROZLICZANIA.

Wybierz jedną z dostępnych opcji:

  • Rabat na produkty
  • Wypłata  -  działalność gospodarcza
  • Karta SmartCard

Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj "Jak skonsumować prowizję?" samouczek

17. W szczegółach okresu rozliczeniowego widzę opis: rozliczony/wypłacony. Nigdzie nie wypłacałem zgormadzonych środków, co się z nimi stało?

Rozliczony oznacza, że dany OR został zamknięty przez C.I. Wypłacony, oznacza przekierowanie naliczonych środków do wirtualnego portfela. Środki dostępne są  w zakładce Rozliczenia > Wirtualny portfel.