Dlaczego Colway International?

Jesienią 2018 roku wprowadziliśmy koncepcję Nowej Ery Colway International. Co przyniósł nam symboliczny nowy początek? Dlaczego firma potrzebowała lepszych rozwiązań i gdzie dokładnie znajdujemy się teraz? Zapraszamy na rozmowę z prezesem zarządu C.I., Bernardem Jastrzębskim.

Skąd pomysł na udoskonalenie planu finansowego i oferty Colway International?

Bernard Jastrzębski: Czwarty rok istnienia firmy to okres tak zwanego shake out – czas, kiedy należy zweryfikować, co konkretnie działa i przynosi wymierne korzyści, a zrezygnować z rozwiązań, które nie spełniają swojej roli. Po trzech latach pracy możliwa jest dogłębna analiza narzędzi i wyników. To właśnie zrobiliśmy. Zweryfikowaliśmy ofertę produktową, podjęliśmy decyzje, jakie produkty powinny zostać wycofane, na które warto postawić i jakie wprowadzić w najbliższej przyszłości.

Jakie były wnioski wynikające z tej analizy?

B. J.: Postawiliśmy na to, co nas wyróżnia, zwłaszcza na rynkach europejskich. Jesteśmy „The Collagen Company”, firmą kolagenową. Wiele firm ma w ofercie kolagen, ale produkty kolagenowe wcale nie są centralnym punktem ich propozycji. My koncentrujemy się na kolagenie, który jest sercem naszych kosmetyków i suplementów diety. Już wiemy, że będziemy podążać właśnie w tym kierunku. Jednocześnie udoskonaliliśmy plan finansowy, otwierając się mocniej na ludzi. Wzmocniliśmy korzyści dla osób zaczynających współpracę z firmą. Skoncentrowaliśmy się także na „klasie średniej” – Managerach i Leaderach, którzy pozyskują najwięcej nowych, zaangażowanych Partnerów.

Co konkretnie zrobiła firma?

B. J.: Obniżyliśmy kwalifikację do Nadprowizji z 200 PZ do 100 PZ. Dzięki temu nowi Business Partnerzy szybciej mogą cieszyć się dwoma źródłami prowizji. W praktyce oznacza to, że już po zgromadzeniu 200 punktów w Drzewie Nadprowizji, z czego 100 PZ po stronie słabszej, nowy Business Partner otrzyma wypłatę w wysokości 5% od wygenerowanego obrotu. Podnieśliśmy też Prowizję Generacyjną dla rangi Business Partner; od 2 października jest taka sama, jak dla rangi Manager. Teraz każdy nowy BP już na początku swojej biznesowej drogi czuje, że budowanie grupy się opłaca.
Kolejna zmiana dotycząca Business Partnerów, to premia za awans. Zlikwidowaliśmy kryterium obrotowe, aby nowy Partner mógł szybciej otrzymać swoją pierwszą premię. Wystarczy awansować na rangę Business Partner i utrzymać ją przez pięć z ośmiu następujących po sobie Okresów Rozliczeniowych, aby otrzymać 50 PP prosto do Wirtualnego Portfela. To dodatkowa korzyść finansowa dla osób rozpoczynających swoją karierę w Colway International. Firma przygotowała również dodatkowe wsparcie dla najbardziej aktywnych – kumulację premii za awans.
Aby ułatwić Partnerom Colway International awanse, obniżyliśmy kryteria obrotowe dla rang. Skutek to więcej awansów w grupie, szybsze uprawnienie do korzystania z wyższych generacji Prowizji Generacyjnej. Nowi Partnerzy zarabiają więcej. Udoskonaliliśmy również Bonus Wzrostu. Ważnym czynnikiem motywującym są Międzynarodowe Konferencje, jak np. najbliższa w Chinach. Inwestujemy w ludzi – wyniki, jakie trzeba uzyskać, aby zwiedzać świat z Colway International są w zasięgu każdego Partnera.

Rezultaty zmian są widoczne?

B. J.: Jeżeli dokonamy analizy, licząc od października do początku lutego – a konkretnie – zakończenia 5/19 OR, wskaźniki obrazują wyraźny trend wzrostowy. W każdym Okresie Rozliczeniowym pojawiają się nowe awanse. Same premie za awans, jakie wypłaciliśmy od października do lutego, to kwota blisko 100 tys. złotych. Premie są dodatkowym bonusem, nasi Partnerzy otrzymują również cotygodniowe wypłaty Prowizji Generacyjnej i Nadprowizji. Uczestnicy specjalnego programu Directors Club odnoszą sukcesy dzięki systematycznej, metodycznej pracy. Pozyskiwanie nowych klientów, czynienie z nich zadowolonych użytkowników produktów, a następnie partnerów Colway International, przynosi efekty. Mamy aktualnie bardzo dobry trend na rynku włoskim, który jest konsekwencją ulepszeń i implementowania Directors Club. W Italii zwiększyliśmy sprzedaż trzykrotnie w stosunku do roku 2015.

Czym jest Directors Club?

B. J.: To nasza „Kuźnia Dyrektorów”. Zbudowaliśmy grupę specjalną – najlepszych, najbardziej ambitnych Partnerów Colway International, którzy po specjalnym treningu zasilą najwyższe rangi w planie kariery. W Directors Club nie dajemy gwarancji awansu, ale oferujemy 100% wsparcia i dokładny przepis, jak postępować, aby zmaksymalizować swoją efektywność. DC działa świetnie w Polsce i we Włoszech. Właściwie każdy uczestnik programu od czasu przystąpienia do Klubu albo awansował, albo odnotował awans w swojej grupie.

Co jeszcze sprawia, że Colway International stwarza świetne środowisko rozwoju dla liderów?

B. J.: Niewątpliwie przyjęcie w szeregi Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB). Misją Stowarzyszenia jest popularyzacja sprzedaży bezpośredniej jako legalnej i rzetelnej formy prowadzenia działalności. Colway International, polska firma, znalazła się w gronie zagranicznych gigantów branży.
Nasza współpraca z PSSB oznacza dla Klientów i Partnerów Colway International bezpieczeństwo i wiarygodność. Żeby firma mogła zostać przyjęta w poczet członków kandydujących, musieliśmy przejść dogłębną weryfikację wszystkich dokumentów i nie tylko. PSSB sprawdziło dokładnie plan finansowy, regulaminy, kodeks etyczny, opisy na stronach internetowych. Musieliśmy sprostać wymaganiom prawnym, wizerunkowym i marketingowym, narzuconym przez Stowarzyszenie.
Jesteśmy też na bieżąco informowani, co zmieniło się na polskim i europejskim rynku sprzedaży bezpośredniej – dzięki czemu reagujemy natychmiast. Mamy wpływ na projekty, które są realizowane w ramach PSSB, budujące dobry obraz branży i jej stabilność na rynku polskim i europejskim. Czuwa nad nami sztab prawników, specjalistów w zakresie tej formy sprzedaży. To dla naszych Partnerów ważny sygnał, że współpracują z rzetelną, przejrzystą firmą, działającą w zgodzie z polskim i europejskim prawem.
Ogromne znaczenie ma też nowa siedziba biura Colway International przy ul. Spokojnej 22 w Gdyni. Dysponujemy teraz przestrzenią i warunkami do organizowania szkoleń biznesowych, suplementacyjnych oraz kosmetycznych. To wzmacnia tożsamość naszej organizacji i jest dowodem jej niezależności.

Co charakteryzuje Colway International na początku 2019 roku?

B. J.: Organiczny wzrost napędzany konsekwentną, metodyczną pracą Partnerów. Stabilność biznesu. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są w Polsce i cieszą się ogromnym uznaniem również poza nią. Jesteśmy, w przeciwieństwie do większości firm MLM i sprzedaży bezpośredniej, organizacją, która powstała w Polsce, ale rozwija się dynamicznie na rynkach europejskich. Dla nas to ogromny powód do dumy.

*W momencie publikacji wywiadu, kolejne dwie osoby awansowały na rangę Manager. Niebawem wypłacimy im premie za awans.Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB)

Stowarzyszenie stanowi standardy etyczne, promuje dobre praktyki biznesowe. Podejmuje działania na rzecz rozwoju sprzedaży bezpośredniej. PSSB działa od 1994 roku i grupuje największe, etycznie działające przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej. Colway International ma status Członka Kandydującego, który przeszedł pomyślnie wnikliwą weryfikację każdego aspektu funkcjonowania firmy.